top of page

Як вибрати ноутбук для школяра


Маєте дитину шкільного віку, та хочете придбати для неї корисну комп’ютерну техніку? Пропонуємо скористатися підказками наших експертів, аби вдало обрати ноутбук для школяра з кращим співвідношенням ціни та якості.


Ноут VS комп: що краще?


Багато батьків питають, чому зараз вигідніше купувати саме ноутбук, а не стаціонарний комп’ютер? Ноутбук виграє у порівнянні з комп’ютером за розмірами та масою – вони набагато менші. Тому ноут можна брати із собою будь-куди. Це буде зручно для дитини: адже вона швидко зростає, тому ноутбук може знадобитись їй у майбутньому – наприклад, при вступі до вищого навчального закладу, а також у подорожі.


З ноутбуком значно зручніше й вдома: для нього не потрібно вивільняти багато місця, підійде звичайний письмовий стіл. Якщо дитина втомиться сидіти за столом, вона може легко взяти його, влаштувавшись на кріслі чи дивані.


Гарна порада


Розглядайте вартість ноутбука як інвестицію у майбутнє, а не як марну витрату грошей чи придбання предметі розкоші. Купуючи таку техніку, починаючи від 2020 року випуску, ви робите надійний вклад у розвиток своєї дитини. Вона потрібна і для навчання, і для виконання самостійних завдань, і для розваг.


Поради щодо підбору


Якщо бажаєте дізнатися, як обирати шкільний ноутбук для дистанційного навчання, зосередьтесь на універсальних моделях, що підходять для навчання та геймінгу. А далі – ретельно вивчіть їх характеристики, та зорієнтуйтеся за маркою та ціною.


Ноутбук для школяра – найважливіші функції


Представляємо короткий огляд найважливіших моментів у ноутах для школи.

 • Екран — який розмір та роздільну здатність вибрати для школяра? Оптимальним буде довжина 15-17 дюймів, що вважається середньою. Вона дозволить зберегти чіткість зору, не напружуючи очі, та вільно працювати з текстовими документами та електронними книгами. Такий лептоп легко влізе до шкільного рюкзаку чи сумки. Найкращим типом матриці дисплея є OLED.

 • Швидкий процесор ноутбука для школяра повинен «тягнути» як стандартні програми, так і середні за важкістю ігри. Зараз у більшості вбудовані Intel, найпростіші та найдешевші – Celeron, але вони не тягнуть складну графіку, як більш сучасні Core.

 • Міцний та легкий корпус – обов’язковий. Слідкуйте, щоб маса пристрою не перевищувала 2 кг.

 • Хороша відеокарта — це яка? В ідеалі вона повинна пасувати до процесора, тоді ноутбук буде швидким. Гарними та досить недорогими є моделі GeForce.

 • Місткий та швидкий жорсткий диск шкільного ноутбука теж потрібен. Починати можна від 256 Гб та більше, адже це впливатиме на ціну.

 • Клавіатура та періферія потребують особливого підбору. Літери та цифри повинні бути досить чіткими, добре помітними, в ідеалі – мати підсвічення. Кнопки беріть м’які, щоб миттю реагували на дотик.

 • Акумулятор повинен працювати від 2 годин та більше. Це також впливатиме на ціну техніки, але гарантує тривалу автономну роботу (наприклад, поза межами дому).

Чим старшою є дитина, тим потужніший ноутбук їй потрібен. Наприклад, для учнів 1-4 класів достатньо 4 Гб оперативної пам’яті, а для старшокласників цього замало – потрібно хоча б 32. Те ж правило стосується і процесору, і відеокарти.


Корисні аксесуари в якості гарного додатку


Покупці часто запитують, що купувати разом із ноутбуком. Радимо придбати:

 • Мережевий фільтр.

 • Бездротову мишу.

 • Сумку для ноутбука обраної моделі.

 • Зручну гарнітуру (навушники).


В якості підсумку


Що ми очікуємо від навчального ноутбука? По-перше, зручність та надійність в роботі. Він повинен підходити як для навчання, так і для розваг – прослуховування музики, ігор, живих трансляцій та спілкування з друзями. Ціна такого ноутбуку починається десь від 22 тис грн та вище, в залежності від параметрів. Але такі витрати цілком оправдані.

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page