top of page

Яким чином продовжити строк життя акумуляторної батареї в ноутбуці та зберегти великий запас ємності


Без ноутбука сьогодні нікуди. Аби він прослужив вам довше, подбайте про його батарею. Сучасні пристрої можуть працювати з акумулятором без заряджання понад вісім годин. Деякі з них навіть можуть працювати рекордних чотирнадцять годин! Але батарея на ноутбуці буде служити вам так довго, як заявляє виробник, тільки якщо ви будете дотримуватися запобіжних заходів. Ми розкажемо, що потрібно знати про акумулятори ноутбуків, аби не піддавати їх надмірним навантаженням і зберегти великий запас ємності на довгий термін. Як продовжити термін життя акумуляторів Акумулятор ноутбука – це витратний матеріал. На сьогодні практично кожен виробник прирівнює акумулятор до звичайного витратного матеріалу (зламався - купуй новий). По суті, це контейнер з активними хімічними речовинами, які можуть міняти свої властивості та старіти. Акумуляторна батарея має свій обмежений термін служби, після якого її потрібно замінити. Зазвичай в ноутбуках використовуються літій-іонні (Li-Ion) акумулятори, які розраховані на 300 циклів заряд-розрядів (як повних, так і часткових). В середньому, батарея зберігає свої властивості протягом двох років. Приводимо корисні поради щодо продовження терміну служби батареї вашого ноутбука:

  1. Ресурс циклів батареї обмежений декількома сотнями, але працювати вона має не регулярно, а за потребою. Тобто, якщо ви використовуєте ноутбук в якості настільного ПК, рекомендується декілька днів на тиждень працювати від батареї.

  2. Якщо не плануєте використовувати акумулятор протягом пів року, його треба зберігати окремо від ноутбука зарядженим оптимально на 40% (при температурі 18-20 градусів Цельсія).

  3. Скоріш за все ви чули, що безперервна зарядка не підходить для акумулятора, тому уникайте екстремумів заряду.

  4. Дотримуйтесь температурного режиму. Ніщо так не вбиває батарею як висока або низька температура. Ситуація значно погіршується, коли ноутбук розташований на дивані, ковдрі або будь-якій іншій м'якій поверхні (тоді температура досягає 50-60 градусів). Щоб уникнути блокування вентиляційних отворів, намагайтеся розташовувати ноутбук на столі або на будь-якій рівній та твердій поверхні.

  5. Не використовуйте режим очікування (сплячий режим) замість вимкнення. Режим очікування призначений для тимчасової перерви в роботі (не більше ніж на пару годин), але не замінить вимкнення. Під час режиму очікування відключається дисплей, жорсткий диск, адаптери, а оперативна пам'ять і процесор продовжують працювати! Постійна робота без вимкнення прискорює процес зношування батареї, тому вимикаємо його на ніч. Як альтернатива – використовувати сплячий режим (hibernate, глибокий сон), вихід з режиму виконується не моментально, але все ж таки швидше, ніж при звичайному вимиканні. Тому запам'ятайте: гібернація, а не сон!

  6. Вимикайте неробочий ноутбук від електричної мережі. Після того, як батарея ноутбука повністю зарядилася, і ви на ньому не працюєте, відключіть його від мережі. Інакше прискорюється зношування батареї.

  7. Не чекайте, коли батарея розрядиться на повну. Якщо рівень заряду опустився до 10%, варто увімкнутися до електромережі. При глибокому розряді батарея може втратити здатність до заряду, тоді як неповна зарядка не пошкоджує її.

  8. Вирубуємо Вайфай та Блютуз – ще один спосіб продовження терміну служби акумулятора. Таким чином ви також зможете зберегти заряд.

Намагайтесь організовувати комфортні умови для свого ноутбука і пам'ятайте, що частіша і коротша зарядка — запорука успіху.

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page