top of page

Ти маєш бути в темі!​

Оновлено: 2 серп. 2021 р.

Термінологія геймерів

А Акробат - гравець який активно і вправно рухається. Альфа - максимальна шкода, що наноситься з одного пострілу.

Аркада - від типу комп’ютерної гри "arcade", де потрібно більше рухатись ніж думати.

Артефакт - предмет, який надає певних властивостей/переваг.

АФК - (від англійського “away from keyboard”- піти від клавіатури) означає як гравця якого через технічні проблеми викинуло з гри, так і гравця, що просто під час гри перестав приймати в ній участь.


Б Бан - блокування гравця адміністратором, на певний термін або на завжди. Бот - Гравець за якого грає комп’ютер, “robot” (робот). Також ботами, в якості образи, часто називають гравців, які не дуже вправно грають.


В Вайн - (від англійського “Whine” - скаржитись, плакатися, нити) велика кількість скарг, як правило не виправданих. Ваншот - (від англійського “One shot” - один постріл) знищення противника з даного пострілу.

Виносити - вигравати, вбивати. Запозичене із стратегічних ігор.


Г Гастело - гравець, який не шкодуючи свого життя виносить чужого гравця, або декількох.

Гайд - інструкція по використанню. Від англійського “guide” (гід, інструкція). Термін використовується при необхідності знайти щось в грі.

Голда - набої придбані за реальні гроші, часто використовується в “World of Tanks”.


Д

Дуель - стиль, або вид гри за принципом один на один. Девайс - від англійського “device”, предмет в грі (зброя, одяг, знаряддя, тощо).

Дерево - дуже тупий гравець.

Дамаг - від англійського “damage” – «шкода», кількість очок здоров’я, які ви відбираєте в супротивника. Шкода вказується для любої зброї, закляття або вміння. ДПМ - (від англійського “damage per minute”, DPM - шкода нанесена за хвилину) як правило характеристика зброї, яка виражається в шкоді завданій за хвилину. Для тих хто в танку - пояснення для особливо тупих, або тих хто не в темі. Дно - гравець з низькими статистичними показниками. Донат - (від англійського “Donate” - пожертвування) купівля за реальні гроші певних благ в грі, які як правило недоступні при звичайних умовах.


З Задрот - гравець з великою кількістю боїв за короткий час. Як правило використовується в образливому значенні. Зарішати - перемогти.

Зеленка - від кольору боєприпасів, зброя “GES BioRifle” в Unreal Tournament.І Імба - (від англійського “Imbalanced” - незбалансованний) зброя, персонаж або предмет, яки надає перевагу в грі. Як правило сильно виділяється над тотожними предметами його рівня.К


Краб - гравець, в якого рука схожа на крабові клешню, що перешкоджає ефективній роботі мишкою.

Кущедрот - гравець, який всю гру сидить в кущах, і не приносить команді помітної користі.

Катка (канути катку) - зіграти один раунд/гру в World of Tanks.

Карта - Віртуальний об’єкт в грі, в рамках якого відбуваються дії.

Каток - означає слизький ковшика для мишки.


Л Ломитись - нестись на ворога, або в якесь місце на карті, не заважаючи на власну безпеку, та події навколо себе.Н

Нерфити - (від англійського “nerf” - ослаблення, погіршення) пониження якості, або певних характеристик. Часто використовується розробниками з метою зробити зброю, артефакт, або героя більш збалансованим, та відповідним певному рівню гри.


П

Партизан - гравець який нападає з засідки, веде обережну манеру бою. Плюнути - вистрілити зі зброї.


Р Роздавати - наносити багато дамагу. Рак - гравець низького рівня. Респавн - від англійського "respawn". Повторне народження гравця після смерті, або місце цього народження.

Рандом - (від англійського “random”- випадковий) -найчастіше вживається до виду гри, з випадковим вибором гравців. Також може вживатись до випадаючих в скриньках артефактів.С Скупнутись - попасти в лаву або кислоту, втратити там частину здоров’я чи взагалі загинути. Статист - гравець з хорошою статистикою гри.

Часто для тако гравця, статистичні показники являються основною цілю в грі.

Скіл - (від англійського “skill” - вміння, навик) додають додаткових переваг в швидкості, маскуванні, точності, тощо. Деколи для використання певної зброї чи артефакту, попередньо потрібно набути відповідного вміння.Ф Фішка - ідея або можливість. Фраг - одиниця виміру вбитих супротивників.

Часто застосовується до супротивника, як до потенційно здобутого очка.

Фуловий - (від англійського “full” - повний) гравець з повним запасом життя/міцності.

40 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page