top of page

Сучасні комп'ютерні миші: що важливо для роботи та навчання, а що для геймінгу та розваг

Оновлено: 27 груд. 2021 р.


Всім, хто проводить багато часу за комп’ютером, дуже важливо обрати «правильну» мишу. Від цього може залежати як продуктивність роботи чи навчання, так і перемога в улюбленій грі. Для початку потрібно зрозуміти базовий принцип роботи та облаштування комп’ютерної миші. А вже потім купувати, обираючи в потрібній категорії за параметрами, дизайном та ціною.


Принцип роботи


Сучасні комп’ютерні миші дозволяють з легкістю керувати різноманітними об’єктами, що виникають на моніторі ПК чи ноутбуку. Наприклад:

  • Швидко редагувати текст.

  • Працювати з графікою.

  • Запускати різні додатки та програми.

  • Обирати потрібні опції в меню чи налаштуваннях тощо.

Для керування використовується декілька кнопок. Натискаючи їх, ви передаєте миттєвий сигнал до головного пристрою (наприклад, комп’ютеру), і він одразу реагує.


Поширені види комп’ютерних мишей


В залежності від принципу комутації виділяють дротові та бездротові миші. Якщо ви готові регулярно міняти батарейки, але прагнете абсолютної свободи рухів, чи просто не любите купи дротів на робочому столі – можете сміливо купувати бездротову.


В залежності від призначення виділяють офісні та геймерські миші. Окрім цього, є так звана категорія універсальних пристроїв, що ідеально підходять для всієї родини.


За внутрішнім облаштуванням миші класифікують на лазерні та оптичні. В перших використовується лазер, а роздільна здатність та швидкість переміщення в 1,5-2 рази вище за оптичні, де встановлені світлодіоди. Проте за комфорт у використанні лазерної миші доведеться сплатити трохи більше.


Чи завжди потрібен килимок?


Більшість користувачів, пам’ятаючи про свій досвід роботи з першими, «дерев’яними» моделями мишок, намагаються одразу ж підібрати до неї зручний килимок, аби потім не мучитись. Але зараз не всі комп’ютерні миші для ноутбуків потребують цього. Наприклад, сучасні лазерні моделі прекрасно ведуть себе на будь-якій поверхні. А ось для більш дешевої оптичної миші може знадобитись килимок, дизайн та розмір якого обирають індивідуально.


Параметри вибору комп’ютерних мишей


За думкою експертів, в кожної категорії аксесуарів є власні критерії. Наприклад, кращі ігрові комп’ютерні миші повинні мати:

  • Міцний провід. Якщо миша дротова, то цей дріт повинен бути обплетеним.

  • Оптичне колесо. Його вважають надійнішим за просте механічне.

  • Спеціальний перемикач, що запобігатиме раптовому натисненнню кнопок.

  • Для заповзятих геймерів також важливі дизайн, підсвічування та додаткові кнопки.

На відміну від цього, кращі бездротові миші для офісу повинні бути підібраними за розміром вашої долоні. Адже чоловічі руки можуть бути набагато ширшими та більшими за жіночі. Також велике значення мають швидкість відклику на сигнали, гарне ковзання по поверхні робочого столу, форма корпусу та вага. Адже якщо дизайнер працюватиме великою важкою мишею понад години, м’язи руки дуже перенапружуються, що згодом може призвести до ряду захворювань («тунельний синдром» та інш.).


Додаткові опції


В деяких геймерських моделях є так звані «крила»: бокові панелі, що підлаштовуються під розмір вашої долоні. Світлодіодне підсвічення допоможе швидко знайти мишу в повній темряві на поверхні столу. Сенсорне колесо, за відгуками активних юзерів, дійсно зручне у користуванні. Якщо під час прокручування ви відчуватимете легке клацання — це допоможе контролювати роботу за ПК.


Кращі офісні комп’ютерні миші можуть також мати сканер — для зручного розблокування ПК та захисту ваших даних. А в геймерьских кнопки можна програмувати індивідуально.


Покупці часто запитують, яку мишу купити для комп’ютеру? Все залежатиме від сфери використання та ваших потреб. Наприклад, Trust GXT 922 YBAR підійде і для роботи, і для простих ігор. А розкішна Razer Viper Ultimate & Mouse Dock порадує справжнього геймера.

2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page