top of page

Все, що потрібно знати про стримінгові мікрофони та їх підбір


Любите стрімити, та хочете добитися ідеальної якості звуку? Вам обов’язково знадобиться гарний мікрофон, пристосований для таких цілей. Такий пристрій дозволяє вести бездоганні прямі ефіри у будь-яких умовах, точно передаючи різні відтінки вашого голосу та потрібну інтонацію.


Що таке стрім і для чого він потрібен?


Стрім – це короткі онлайн-трансляції, що ведуться наживо. При цьому ведучому зовсім необов’язково перебувати в кадрі: можна коментувати події на екрані, знаходячись поза кадром. Це дуже зручно при записі інструкцій до віртуальних ігор, роликів та інш.


Відомі стрімери використовують для записів фірмові мікрофони, що під’єднані до ПК, та відповідають за гарну передачу звуків. При цьому можна записувати як власний голос, так і музичне супроводження: наприклад, звуки «стрілялки» з ігри тощо. А також уникнути потрапляння до ефіру сторонніх шумів, здатних перекривати основне джерело звуку.


Навіщо витрачатися на мікрофон для стріму? На жаль, звичайні аксесуари не зможуть забезпечити такого рівня якості трансляції. А професійні студійні моделі можуть мати, окрім високої вартості, непотрібні вам функції. Тож радимо обирати аксесуар цілеспрямовано.


Вибір мікрофона: на що слід звернути увагу?


Консультантів нашого інтернет-магазину часто запитують що є найважливішим для стрімінгових моделей. Ось що слід знати про вибір мікрофона для стріму, та на які характеристики дивитися:

  • Тип мікрофону – класичний стаціонарний, з триподом, пантографом чи мініатюрна «петличка», яку можна закріпити прямо на одязі.

  • Який роз'єм мені потрібен — XLR чи USB? Більшість комп’ютерів мають декілька USB виводів, тому під’єднати мікрофон буде дуже швидко та зручно.

  • Діапазон частот та поп фільтри – зазвичай досить великі, та сягають до 20 тис. Герц. Поп-фільтри допомагатимуть підвищити чистоту звуку, убираючи сторонні шуми, шипіння, коли ви промовляєте деякі приголосні тощо.

  • Спрямованість – в ідеалі має бути повною. Тобто мікрофон повинен уловлювати звуки за повним радіусом. Якщо ви обираєте кардіоїдний, то зможете користуватися ним тільки наодинці, сидяччи безпосередньо перед мікрофоном.

  • Чутливість – чим вище, тим кращою є передача звуків.

  • Автономність – обирається індивідуально. Деякі моделі за бажанням можна з’єднати з навушниками, виводячи звук туди.

  • Інші характеристики та функції. Сюди можна віднести масу та габаритні розміри, а також матеріал корпусу. В середньому мікрофони важать біля 200-400 грамів, та зроблені з міцного металу чи полімерів. Велике значення іноді має і довжина проводу – вона доходить до 3 метрів та більше.

Пам’ятайте, що правильно підібраний аксесуар дозволить вам не тільки записувати яскраві промови, але й робити озвучування не гірше, ніж на професійно оснащеній студії. Причому без встановлення складних додаткових програм.

Які аксесуари потрібні для мікрофону для стримінгу?


Деякі додаткові аксесуари вже входять до комплекту разом із самим мікрофоном. Зокрема, це може бути спеціальне кріплення, що не реагує на вібрації, чи підставка з регулюємим кутом нахилу.

Також досвідчені стрімери можуть обирати надійну стійку чи додаткові кріплення, змінні поп-фільтри та штативи з модним дизайном, а також захисні футляри та чохли.


Які мікрофони використовують стрімери?


Сьогодні стрімери використовують різноманітні моделі мікрофонів. В розряді бюджетних, вартістю до 500 грн, варто відмітити Trust Starzz All-Round, компактний, але досить потужний. В преміум категорії особливої уваги заслуговують Razer Seiren X PS4 USB та 2E Gaming Kumo Pro Black.

10 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page